Zdravé cereální nápoje z kávovin

Nápoje z kávovin obsahují velké množství látek, které jsou prospěšné lidskému zdraví. Cereálních nápojů je na trhu poměrně dost, mezi nejvíce známé zcela jistě patří Melta.

Nutričně velmi vyznanou potravinou jsou pro člověka obiloviny, protože obsahují poměrně velké množství bílkovin, sacharidů a zdravých tuků, jsou v nich i různé minerální látky a vitamíny – především vitamín B. Obiloviny jsou také snadno stravitelné a do těla se mohou dostat i z cereálních nápojů, známých také jako kávoviny, které jsou vlastně opraženou směsí obilovin.  

Cereální nápoje z kávovin na rozdíl od klasické kávy lidské tělo neodvodňují a vzhledem k vysokému obsahu vlákniny jsou vhodné i pro lidi, kteří mají žaludeční vředy nebo jiné problémy s trávením. Látky, které v kávovinách jsou, pomáhají v lidském těle udržovat optimální pH a pročišťují organismus. 

Zdravá čekanka

Většina kávovin obsahuje čekanku, která se vzhledem k jejím pozitivním účinkům na lidské zdraví používá v alternativní medicíně a také ve správné výživě. Čekanka má mimo jiné velmi vysoké množství hořčinů, které podle různých odborných studií aktivují produkci žluči a vylepšují trávení tuků. Čekanka obsahuje i rozpustnou formu vlákniny oligosacharid insulin, která pozitivně působí na mikroflóru tlustého střeva a tím významně podporuje trávení a celkové zdraví. Insulin má navíc chemické složení, díky kterému je vhodný i jako náhrada za glukózu v diabetické stravě. Pokud se dodržuje správný pitný režim, pak podle dalších výzkumů mají v čekance obsažené rozpustné vlákniny močopudné a protizánětlivé účinky.

Kávoviny na českém trhu

Směsí kávovin, určených pro přípravu cereálních nápojů, je na trhu několik. Liší se od sebe složením, všechny jsou ale zdravé a v lidské stravě by chybět neměly. Mohou se ochucovat stejně jako káva cukrem, mlékem, čokoládou i zmrzlinou, pijí se horké i studené.

Caro

Podle statistik je každý druhý cereální nápoj připravený právě ze směsi Caro. Nápoj má velmi jemnou chuť, která vzniká z dokonalého poměru cereálií z ječmene a žita, ale i sladu z naklíčeného ječmene, díky kterému má příjemnou nasládlou příchuť.  Do směsi se navíc ještě přidává zdraví prospěšná čekanka.

Caro se vyrábí v několika variantách – Caro originál, Caro activ s vyšším obsahem rozpustné vlákniny a Ricoré Caro, které obsahuje 70 procent pražené kávy. Caro originál i activ neobsahují žádný kofein a jsou vhodné pro seniory i těhotné a kojící ženy.

Melta

Melta je další velmi známá kávovina, která se skládá z žita, ječmene, kořenu řepy a kořenu čekanky. Neobsahuje kofein a je stejně jako Caro vhodná pro starší lidi a těhotné i kojící ženy.

Vitakáva

Mezi oblíbené kávoviny patří i Vitakáva – rozpustná směs z ječmene, žita a kořenu čekanky.

Špaldová káva

Špaldová instanční káva se skládá pouze z pšenice špaldy a zdravé čekanky.

Kávička

Instantní cereální nápoj se vyrábí z ječmene, žita a čekanky, ke kterým se přimíchává 30 procent kávového extraktu.

Ajurvédské káva

Ajurvédská instatní káva je lahodná a velmi zdravá směs z čekanky a extraktu různých ajurvédských bylin.

 

krabičková dieta - chutná dieta

Rozvoz po Praze a okolí ZDARMA Pondělí - Pátek od 9:00 do 18:00
Sobota - Neděle od 10:00 do 14:00
více informací o rozvozu

Odběrná místa (klikněte na pin pro více informací) Pokud se před jídlem rádi projdete, vyzvedněte si krabičkovou dietu na jednom z odběrných míst.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku