https://www.high-endrolex.com/26
Tipy na hubnutí – pohybem k duševní pohodě - Chutná dieta

Tipy na hubnutí – pohybem k duševní pohodě

Nevíte, jak správně začít hubnout? Chcete, aby bylo vaše snažení účinné, ale nemáte ponětí, jak na to? Základním prvkem je samozřejmě pohyb, a tak i když nejste zrovna velcí sportovci, určitě se najdou způsoby, jak ho zapojit do vašeho života, aniž byste tomu museli obětovat hodně času.

Mnoho lidí se domnívá, že k úspěšnému hubnutí stačí jen dieta. To ale není pravda. Pokud chcete opravdu zhubnout a radovat se ze štíhlejší postavy, musíte do svého života zapojit pohyb. Ten také souvisí s duševní pohodou a odbouráváním stresu. Pak se budete cítit mnohem lépe po všech stránkách a hubnutí vám půjde skoro samo.

Pohyb

Úplně základním pravidlem je, že byste se měli snažit chodit co nejvíc pěšky. Omezte jízdu autem i hromadnou dopravou a raději se projděte, a to třeba i do práce, pokud bydlíte nedaleko. Místo toho, že pojedete na nákup autem, jděte raději po svých. Měli byste nachodit alespoň 7 km denně, což je asi 9 000 kroků. V dnešní době má většina mobilních telefonů krokoměr, a tak můžete snadno pozorovat, kolik kroků za den skutečně uděláte.

Jestliže jezdíte všude výtahem, pak děláte chybu. Místo toho jděte raději po schodech, což je skvělý trénink. V kanceláři se nezapomeňte pravidelně procházet a také se protáhněte. Sezení u počítače celý den bez pauzy totiž pro tělo rozhodně není to pravé ořechové. Zkuste se tedy i v práci co nejvíce procházet a zajděte za kolegy spíše osobně, než že jim pošlete mail.

Chůze sama o sobě však samozřejmě úplně nestačí, a tak byste se měli porozhlédnout po nějakém sportu. Pokud nechcete sportovat sami, začněte něco dělat třeba s partou přátel a uvidíte, že se z povinnosti stane zábava. Zkuste si také před prací někdy zaběhat nebo zaplavat a uvidíte, jak vás to nabije na celý den.

Pokud vás posilovna či běh neláká, zkuste třeba jógu, která vypiluje vaši postavu, ale dodá vám i vnitřní klid a uvolnění. Je už jen na vás, jestli se přihlásíte na kurz, nebo začnete cvičit sami doma.

Skvělou příležitostí k pohybu je také tanec všeho druhu, včetně toho společenského. Spálíte kalorie a navíc si užijete zábavu. A když budete chtít, můžete vlastně chodit i se svým partnerem, čímž se jen upevní váš vztah.

Někomu pomáhá, když se pořád váží a zkoumá, kolik kilo má už dole. Pro někoho je to motivace, pro jiného ne. To si ale musíte rozhodnout sami. Také se třeba můžete fotit v zrcadle a porovnávat váš nový vzhled s tím minulým. Všechno ale dělejte s mírou, abyste se vyhnuli posedlosti, což by nemuselo skončit dobře.

O víkendu nelenošte a podnikejte výlety s rodinou. Je jedno, kam pojedete, hlavně když se poctivě nachodíte.

Chodíte-li do posilovny, vyhněte se proteinovým nápojům, tyčinkám a jiným „pochutinám“, které vám zde nabízejí. Nejsou totiž příliš zdravé a navíc bývají drahé. Lepší je si udělat svačinu sám.

Duševní pohoda a žádný stres

Zdá se to možná jako výplod fantazie, ale skutečně to funguje. Základ pro hubnutí totiž je, abyste se cítili po duševní stránce v pohodě a omezili jste stres na úplné minimum. Pokud se totiž nebudete po psychické stránce cítit dobře, je dost možné, že nezhubnete ani trochu. Tak to prostě funguje!

S psychickou pohodou souvisí i odpočinek, který se musíte naučit dodržovat, abyste dosáhli kýženého efektu. Myslete na to, že si váš organismus potřebuje odpočinout, aby vše fungovalo tak, jak si přejete. Je už jen na vás, jestli si odpoledne zdřímnete, přečtete si knížku nebo kouknete na seriál...

Další důležitou součástí psychické pohody je spánek. Spát byste měli alespoň sedm hodin denně, jestliže to bude méně, můžete být další den unavení a hůř se budete soustředit. Navíc se nedostatek spánku postupem času podepíše na vašem zdraví.

Abyste si v noci doopravdy odpočinuli, musíte se před spaním vyhnout těžkým myšlenkám a starostem. Jedině pak bude váš spánek kvalitnější. Pokud máte problémy s usínáním, vyzkoušejte třeba uklidňující čaje nebo polštářek vycpaný sušenou levandulí, která rovněž uklidňuje.

 

krabičková dieta - chutná dieta

Zdroj fotografie: Pexels.com

 

Rozvoz po Praze a okolí ZDARMA Pondělí - Pátek od 9:00 do 18:00
Sobota - Neděle od 10:00 do 14:00
více informací o rozvozu

Odběrná místa (klikněte na pin pro více informací) Pokud se před jídlem rádi projdete, vyzvedněte si krabičkovou dietu na jednom z odběrných míst.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku
https://www.high-endrolex.com/26