https://www.high-endrolex.com/26
Nejlepší letní sporty na hubnutí – cyklistika, tenis, fotbal a další! - Chutná dieta

Nejlepší letní sporty na hubnutí – cyklistika, tenis, fotbal a další!

Léto je v plném proudu a nejspíš i vy jste už zahájili plavkovou sezonu. A tak možná teď přemýšlíte nad tím, jak si postavu ještě vylepšit a udržet tělo v kondici. Přečtěte si, jaké letní sporty jsou nejlepší a v čem vašemu tělu pomohou. A pak už se do toho stačí jen pustit!

Není vhodnější doba na venkovní aktivity, než je právě léto. To ke sportům všeho druhu přímo vybízí! Navíc spálíte kalorie, posílíte svalstvo a vytvarujete si postavu do plavek. Mnohdy ani není potřeba vyvinout nějakou náročnou aktivitu – i chozením pěšky spálíte kalorie! V létě se také snadno běhá, jezdí na kole nebo in-line bruslích, hraje se tenis a samozřejmě i plave. Pokud jste dobrodužnější povahy a ničeho se nebojíte, můžete zkusit i jízdu na vodních lyžích nebo třeba horolezectví. Léto je také ideální dobou na beach volejbal, fotbal a další sporty. Na pláži si také klidně můžete zaházet s frisbee.

Je jasné, že každému vyhovuje něco jiného a že každý sport má nějaké výhody a nevýhody. Přečtěte si tedy, kolik u jakého sportu spálíte kalorií a jaký efekt může mít určitý sport na vaše tělo.

Cyklistika

Největší výhodou cyklistiky je pochopitelně to, že se dá na kole jezdit téměř všude a zadarmo. Navíc jízdu na kole zvládne skoro každý a tempo si určujete sami. Na kole si zvýšíte kondičku a ještě se projedete hezkým a klidným prostředím. Rozhodně si nezapomeňte cyklistickou přílbu (ačkoli pro dospělé není povinná) a lahev s vodou. Jestliže nevíte, kam na výlet se vydat, inspiraci najdete třeba na ČT Sport v pořadu Cyklotoulky.

 • Kalorie: Za hodinu na kole spálíte přibližně 680 kcal. Vše samozřejmě záleží na vaší váze a tempu a způsobu jízdy.
 • Efekt: Cyklistikou posilujete spodní část těla a vydržíte poměrně dlouho jet, takže spálíte hodně kalorií. Navíc nezatěžujete klouby ani šlachy. Spousta lidí se domnívá, že budou mít z cyklistiky silná stehna, což ale není pravda. Především ženám se cyklistikou svaly na nohou pouze zpevní, jelikož nemají fyziologické dispozice k tomu, aby jim svaly rapidně narostly. Jestliže muži nebudou jezdit na kole více než čtyřikrát týdně, pak ani oni nebudou mít stehna samý sval.

Cyklistika - Chutná Dieta

Běhání

Jestli je nějaký sport na hubnutí jako stvořený, pak je to právě běhání. Pakliže jste s během teprve začali nebo jste se k němu po nějaké době vrátili, zkuste nejdříve „indiánský běh“, tedy střídat běh s rychlou chůzí. Tu pak postupně omezujte, až skončíte jen u běhu. Výhodou běhu podobně jako u cyklistiky je fakt, že je zadarmo. Stačí mít jen dobré boty.

 • Omezení: Běh není vhodný pro obézní lidi a také pro ty, kteří trpějí nějakým onemocněním srdce.
 • Kalorie: Pokud poběžíte rychlostí 8 kilometrů v hodině, spálíte cca 720 kcal za hodinu.
 • Efekt: Běh je skvělý na hubnutí a navíc při něm posílíte především nohy. Je však potřeba mít kvalitní obuv, jinak budou vaše klouby a šlachy trpět. Oblečeni byste měli být při běhu tak akorát, abyste se cítili co nejpříjemněji. Když budete mít hodně vrstev, budete se hodně potit a vypotíte z těla jen vodu.

In-line brusle

In-line brusle jsou další skvělou aktivitou na léto a pokud jste alespoň trochu šikovní, jistě si je oblíbíte. Jste-li začátečníci, nejprve zkuste rovný terén, nejlépe hladkou cestu bez velkých zatáček. Neměly by vám také chybět chrániče na kolenou, loktech a také přilba (stačí cyklistická).

 • Kalorie: Během hodiny mírně rychlého bruslení spálíte kolem 400 kcal. Samozřejmě pokud budete jezdit doopravdy rychle, spálíte stejný počet kalorií jako při běhání a navíc nezatížíte klouby.
 • Efekt: Podobně jako běhání, i jízda na kolečkových bruslích je zaměřena hlavně na dolní končetiny a hýždě. Pokud ale budete dodržovat správnou techniku, zapojíte i horní polovinu těla. Navíc je tento sport prospěšný pro kardiovaskulární systém.

Tenis

Tenis nehrají jen vrcholoví sportovci, vyblbnout se při něm můžete i vy. Stačí si pronajmout kurt a nemáte-li vlastní výbavu, za pár desítek korun si můžete zapůjčit i raketu a tenisáky

 • Omezení: Tenis není vhodný pro lidi s nadváhou a pro ty, kteří mají problémy s pohybovým aparátem.
 • Kalorie: Za hodinu tenisu průměrně spálíte přibližně 500 kcal, ale pochopitelně záleží na stylu hry. Čím víc budete na kurtu běhat, tím víc spálíte. Pokud ale budete jen postávat a příliš se nenadřete, velký efekt vašemu tělu hra nepřinese.
 • Efekt: Tenis je při častém hraní zátěží na klouby, jelikož u něj často střídáte běh a prudké zastavení. Jinak u něj ale posilujete svaly na rukou, nohou i břišní svaly a rozvíjíte koordinaci pohybu, postřeh, hbitost a rychlost.

Tenis - Chutná Dieta

Plavání

Plavání je jeden z nejlepších letních sportů a je vlastně téměř pro každého. Nezatěžujete při něm klouby a je vhodné i pro starší osoby nebo osoby se zdravotními komplikacemi, které by třeba jiné sporty dělat nemohly.

 • Kalorie: Při klasickém plavání spálíte alespoň 480 kcal za hodinu, ještě efektivnější je pak plavání kraulem nebo motýlkem.
 • Efekt: Plavání je skvělé, protože při něm zapojíte vlastně téměř všechny svaly – na rukou, nohou, zádech, hýždích i hrudníku. Zlepšuje také srdeční činnost. Abyste docílili správného efektu, neplavte s hlavou vztyčenou nad hladinou, jinak budete zatěžovat krční páteř.

Beach volejbal

Beach volejbal můžete dnes hrát už téměř kdekoli, není tedy nutné být vyloženě u moře. V České republice je k dispozici již spousta pískových kurtů, které si můžete pronajmout. Hrát můžete v týmech od dvou do čtyř lidí. Beach volejbal se hraje v mírném podřepu a prsty mějte při kontaktu s míčem lehce od sebe a pokrčené. Podání se hraje horem i spodem – záleží na to, co je vám pohodlnější.

 • Kalorie: Jelikož se volejbal hraje v písku, je poněkud náročný. Za hodinu spálíte cca 700 kcal.
 • Efekt: U beach volejbalu zapojujete celé tělo, nejvíce však posílíte svaly v horní polovině těla. Ale i hýždě a nohy se poměrně nadřou, zato klouby trpět nebudou. Písek skvěle tlumí všechny vaše dopady a je vhodný pro chodidla.

Plážový fotbal

Není to jen plážový volejbal, který se v létě těší oblibě. Poslední dobou se stal populární i fotbal v písku. Hraje se na boso, je namáhavější a obtížnější než klasický fotbal a méně se v něm přihrává. Hra probíhá na hřišti o rozměrech 26–28 x 35–37 m, přičemž rozměry branky jsou 5,5 x 2,2 m. Tým v poli je složen z brankáře a čtyř hráčů a hraje se na tři třetiny po 12 minutách. Při remíze se pak prodlužuje o tři minuty a pak případně ještě přicházejí penalty. Rozhodčí ma k dispozici žlutou kartu (napomenutí), červenou kartu (vyloučení) a také modrou kartu (vyloučení na dvě minuty).

 • Kalorie: Fotbal v písku je fyzicky hodně náročný a spálit při něm můžete až 900 kcal za hodinu.
 • Efekt: Plážový fotbal je pořádný zápřah na nohy, ale posílíte u něj v podstatě celé tělo. Stejně jako beach volejbal je prospěšný pro chodidla a nezatěžuje klouby a šlachy. Navíc při něm nehrozí taková zranění jako třeba právě u klasického fotbalu.

 

krabičková dieta - chutná dieta

Zdroj fotografií: Pexels.com

Rozvoz po Praze a okolí ZDARMA Pondělí - Pátek od 9:00 do 18:00
Sobota - Neděle od 10:00 do 14:00
více informací o rozvozu

Odběrná místa (klikněte na pin pro více informací) Pokud se před jídlem rádi projdete, vyzvedněte si krabičkovou dietu na jednom z odběrných míst.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku
https://www.high-endrolex.com/26