https://www.high-endrolex.com/26
Lepší metabolismus – jednodušší hubnutí - Chutná dieta

Lepší metabolismus – jednodušší hubnutí

Látková výměna vždy nefunguje tak, jak by lidské tělo potřebovalo. Správnému fungování metabolismu se ale dá pomoci a není to ani moc složité a náročné! Správný metabolismus znamená i jednodušší a rychlejší hubnutí.

Metabolismus, který dobře funguje, je pro lidské tělo velmi důležitý, ale není samozřejmostí. Protože látková výměna ovlivňuje například trávení a je důležitá při redukci nadváhy, lidé s pomalejším metabolismem obtížněji hubnou. Rychlost metabolismu se ale dá poměrně snadno upravit dodržováním několika jednoduchých pravidel, které lidskému zdraví prospívají i celkově.

Důležitá snídaně

Prvním a také nejdůležitějším jídlem celého dne je snídaně. Látková výměna v lidském těle totiž funguje nepřetržitě, a tak také potřebuje v podstatě téměř nepřetržitý přísun látek. Protože mu logicky tento přísun v noci chybí, ale tělo určitou energii stále potřebuje, zpomalí se. Vydatná zdravá snídaně pak dokáže metabolismus znovu nastartovat a urychlí se tak i  spalování tuků a tím samozřejmě i hubnutí.

Správné potraviny

Průmyslově vyráběné potraviny většinou obsahují chemikálie a pesticidy, které metabolismu nesvědčí. Pro jeho správný chod bychom měli ve větším množství konzumovat potraviny, které nejsou chemicky ošetřované – nejlepší výběr nabízí ovoce a zelenina.

Metabolismus se dá nastartovat i občasnou konzumací chilli papriček. Ty totiž dováží zvýšit v těle produkci tepla a tím také až o 20 procent rychlost metabolismu.

Pitný režim a voda

Metabolismus ovlivňuje i správný pitný režim. Během dne je dobré průběžně vypít několik sklenic chladné čisté vody. Její nízká teplota pak přinutí organismus k ohřívací reakci, a to v konečném důsledku znamená rychlejší fungování metabolismu a také spalování kalorií a hubnutí.

Kofein a zelený čaj

Kofein stimuluje metabolismus až o 15 procent, v rozumném množství má také pozitivní vliv na centrální nervový systém a zlepšuje oběh krve i dýchání. Přirozeným zdrojem kofeinu je zelený čaj, který by tedy v pitném režimu chyběl neměl. Je navíc také dobrou prevencí proti mnoha onemocněním.

Intenzivní časté cvičení

Tvrzení, že nejlépe se hubne při dlouhém cvičení s mírnou nebo průměrnou zátěží je podle odborníků na metabolismu chybné - podle nich je pro hubnutí mnohem přínosnější kratší intenzivní cvičení s větší zátěží, které se provádí i několikrát během dne. Vhodné je také střídání různých pohybových aktivit a sportů.

Klid a spánek

Metabolismus pro správné fungování potřebuje klid, pohodu a  kvalitní přiměřeně dlouhý spánek. Stres, přehnaná duševní námaha a nedostatek spánku metabolismu nesvědčí. I lidské tělo si po fyzické a psychické námaze potřebuje odpočinout…

Pokud by váš metabolismus ani při dodržování těchto ověřených zásad nefungoval tak, jak má, může to být zaviněno například vrozenými genetickými vlastnostmi, případně i poruchou štítné žlázy. V takovém případě nezbývá nic jiného, než zajít za odborným lékařem…

 

krabičková dieta - chutná dieta

Rozvoz po Praze a okolí ZDARMA Pondělí - Pátek od 9:00 do 18:00
Sobota - Neděle od 10:00 do 14:00
více informací o rozvozu

Odběrná místa (klikněte na pin pro více informací) Pokud se před jídlem rádi projdete, vyzvedněte si krabičkovou dietu na jednom z odběrných míst.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku
https://www.high-endrolex.com/26