https://www.high-endrolex.com/26
Fakta o citrónech, která vás překvapí! - Chutná dieta

Fakta o citrónech, která vás překvapí!

V zimě nás zahřeje čaj s citronem, voda s ledem a citronem je zase vynikající osvěžení v horkých dnech… Velmi pozitivní účinky na organismus člověka má ale i jen vlažná voda s citrónovou šťávou, ale tím účinky citrónů zdaleka nekončí.

Velmi pozitivní působení citronů na organismus a zdraví člověka je opravdu prokázané. Citrony obsahují především velké množství vitamínu C, flavonoidy, důležité minerální látky a kyseliny. Mají také silné antiseptické a díky flavonoidům i protirakovinné účinky, detoxikují organismus, podporují metabolismus, zvyšují pružnost cév…Konzumace těchto plodů i jejich šťávy bychom se skutečně vyhýbat neměli!

Ranní voda s citronem pro vaše zdraví 

Pít ráno teplou nebo vlažnou vodu s citronem je asi představa, která se mnoha lidem nelíbí, ale účinky na zdraví jsou skutečně velmi velké. Teplá nebo vlažná voda je v tomto případě doporučována z jednoho prostého důvodu – studená voda totiž pro organismus znamená silný teplotní šok. Až ale teplejší citrónový nápoj vyzkoušíte, zjistíte, že to tak hrozné není a vaše tělo dostane skutečný elixír života.

Látky, které citrony obsahují, velmi dobře reguluje činnost srdce a krevní tlak a tak vlažná voda s citrónovou šťávou po ránu bude bránit zvýšení tlaku a tím i redukovat případné stresy.  Citron je sice kyselý, ale protože je zásaditý, upravuje i hladinu pH.  Voda s citrónem také čistí krev, vitamín C ji ředí a tím citron působí i proti vysokému cholesterolu a nebezpečí případné trombózy.

Vysoký obsah antioxidantů a vitamínu C je zase velmi prospěšný pro fungování i posílení imunitního systému. To oceníte především v době, kdy je zvýšené riziko infekčního onemocnění dýchacích cest.  Voda s citronem chrání sliznice před infekcí, a v případě onemocnění dýchacích cest, při nachlazení nebo chřipce ulevuje od problémů.

Příprava nápoje je víc než snadná

Zdravý ranní citrónový koktejl si připravíte jednoduše a rychlá. Do sklenice s obsahem 3 decilitry se vymačká polovinu čerstvého citronu a šťávu se promíchá s teplou nebo vlažnou vodou. Začít můžete třeba i s menší sklenicí, úměrným množstvím citrónové šťávy a chladnější vodou. Neočekávejte žádný chuťový zázrak, ale velmi brzy poznáte, že účinky na zdraví jsou opravdu výjimečné… Citrónová voda pomáhá i se zažívacími potížemi, žaludeční nevolností, pálením žáhy nebo při zácpě. Podporuje činnost jater a dobré trávení. Má močopudné účinky a tak významně napomáhá vyplavování nežádoucích látek a celkové detoxikaci organismu.

Obrázek

Další báječné účinky citrónové šťávy

Citrony obsahují kyselina askorbovou, která pozitivně působí na tkáně, chrupavky a kosti,  protizánětlivé účinky má i vitamín C. Jejich kombinace v citronu je ideální a účinky téměř zázračné. Citrony díky tomu mají i mnoho dalších mimořádných účinků - například čerstvá citrónová šťáva pomáhá zastavit krvácení dásní a zmírňuje bolest zubů, smíchaná s vodou je vynikající při špatném dechu a zápachu z úst, působí také preventivně proti paradentóze. Vlažná voda s citronem také pomáhá při hojení malých jizev a je účinná proti stařeckým skvrnám. Vitamín C z citronů dokonce čistí a omlazuje pleť, protože antioxidanty ničí tzv. volné radikály z UV záření a toxinů.

V citronech je i pektinová vláknina, která podporuje činnost metabolismu a je ověřené, že citrónová voda pomáhá velmi výrazně při snižování váhy. Ranní velká sklenice vody s citrónovou šťávou tak dodá organismu potřebné množství tekutin a dostatečně ho hydratuje, z těla se zároveň vyplaví toxiny a další škodlivé látky, a přitom tělo dostane minimální množství kalorií.

Ostatní zajímavé možnosti využití citronu

Vzhledem k tomu, že budete mít doma citron stále, můžete ho použít i v mnoha dalších případech.

  • Šťáva z citronu velmi dobře desinfikuje různé odřeniny, škrábance i řezné rány, používá se také na odstranění bradavic
  • Citronem je také možné dobře zlikvidovat různé skvrny - pro zvýšení účinku se dužina nebo šťáva míchá se solí
  • Přidáním několika kapek citrónové šťávy do vody vznikne zvlhčovač vzduchu s příjemným aroma
  • V chladničce rozkrojený citron pohlcuje různé pachy
  • Vařená rýže se po přidání lžičky citrónové šťávy nelepí a zůstane sypká

 

krabičková dieta - chutná dieta

Rozvoz po Praze a okolí ZDARMA Pondělí - Pátek od 9:00 do 18:00
Sobota - Neděle od 10:00 do 14:00
více informací o rozvozu

Odběrná místa (klikněte na pin pro více informací) Pokud se před jídlem rádi projdete, vyzvedněte si krabičkovou dietu na jednom z odběrných míst.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku
https://www.high-endrolex.com/26