Blog

  • Domů
  • Blog
  • Ovocné sorbety – dokonalé a lehké osvěžení

Ovocné sorbety – dokonalé a lehké osvěžení

Přemýšlíte, jak se trochu zchladit? Vězte, že v parných letních dnech nenajdete lepší osvěžení, než je právě sorbet! Největší výhodou této ledové zmrzliny je to, že neobsahuje smetanu, a tak je lehká a dokonale osvěžující.

Sorbet si můžete vyrobit i doma, a to bez zmrzlinovače či jiných přístrojů. Vystačíte si pouze s mrazákem, takže je to úplně jednoduché! Při servírování také nezapomeňte na zdobení – na porci sorbetu umístěte lístek máty nebo meduňky a na talířek přidejte kousek čerstvého ovoce. Sorbet pak bude vypadat ještě lépe a vaši hosté budou nadšení.

Jelikož se sorbet skládá jen z ovoce, cukru, vody a citronové šťávy, je nejen lehčí, ale i zdravější a méně kalorický než klasická zmrzlina. Při výrobě klasické domácí zmrzliny navíc pracujete se smetanou i vejci, a tak je její výroba mnohem náročnější, nemluvě o tom, že bez zmrzlinovače musíte směs z mrazáku vyndavat a míchat, aby jste zabránili tvoření ledových krystalek. Sorbet je sice také potřeba promíchávat, ale krystalky se v něm tolik netvoří. A ty, které se přeci jen objeví, v sorbetu ničemu nepřekáží.

Historie sorbetu

Nejspíš jste netušili, že o vznik sorbetu se zasloužili Arabové. Jejich láska k cukrovinkám je všeobecně známá, a tak není divu, že když osídlili Sicílii, nechali si od otroků přinášet z Etny tamější sníh, aby pak mohli experimentovat a míchat ho se šťávou z citronů a cukrem. Vůbec první sorbet, který vznikl, byl tedy citronový.

Možná jste se také setkali s termínem šerbet. Lidé si často myslí, že se jedná o jedno a totéž, ale není to pravda. Šerbet je něco mezi sorbetem a smetanovou zmrzlinou, je krémovější a plnější. Kromě ovoce, cukru, vody a citronové šťávy obsahuje také složku, jako je třeba vaječný bílek, smetana, kokosové nebo mandlové mléko apod.

Mix chutí

Ať už máte v oblibě hrušku, meloun nebo jahody, výhoda sorbetu spočívá v tom, že ho můžete vyrobit z jakéhokoliv druhu ovoce a tyto druhy mezi sebou i libovolně smíchat. Měkké ovoce rozmixujte, tvrdší, jako je např. hruška, nejdříve krátce povařte, z citrusů zase vymačkejte šťávu. Dochucení sorbetu je na vás – můžete použít třeba bylinky, koření, džus, ale výborný je třeba i likér.

Chutná dieta

Základní recept na ovocný sorbet

  • 500 gramů ovoce
  • 250 gramů cukru
  • 2,5 decilitru vody
  • šťáva z jednoho citronu

Omyté ovoce rozmixujeme (případně povaříme nebo z něj vymačkáme šťávu), z omytého citronu také vymačkáme šťávu. Vodu s cukrem smícháme v kastrolu, povaříme a následně necháme trochu schladit. Do rozvaru pak přidáme rozmixované ovoce s citronovou šťávou. Směs nalijeme do uzavíratelné misky a uložíme do mrazáku. Cca jednou za půlhodinu nebo hodinu směs vyndáme a zamícháme. Takhle to opakujeme, dokud nebude směs úplně tuhá. Chcete-li mít sorbet hladší, směs z mrazáku vyndejte, rozmixujte a dejte znovu zamrazit. Před podáváním sorbet necháme asi pět minut trošku roztát, poté ho servírujeme s lístek máty či meduňky nebo kouskem ovoce.

Zdroj fotografií: Pinterest (Skinny Ms. a Chef De Home)

 
KVALITNÍ SUROVINY
Kvalitní čerstvé potraviny od ověřených českých dodavatelů.
 
Vrácení peněz
Garance vrácení peněz v plné hodnotě za nevyčerpané dny
 
ROZVOZ 2X DENNĚ
Dieta se zaváží den předem ve 2 etapách na místo Vámi určené.
 
DOPRAVA ZDARMA
Cena diety je včetně dopravy až k Vám domů 6x v týdnu.
 
DONÁŠKA NA MÍRU
Program určený přesně pro Vás v čase a na místo, které si vyberete.

100 Kč sleva!

Sleva na Vaši první objednávku!

Fresh zdarma!

Pro naše věrné zákazníky FRESH ZDARMA!

Odběrná místa v Praze

Pokud se před jídlem rádi projdete, vyzvedněte si krabičkovou dietu na jednom z odběrných míst.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku